Hírek
2023. Március 04. 07:34, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Fokozott ellenőrzést tart a rendőrség hétfőtől a közutakon

A passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrzik a rendőrök hétfőtől a közutakon egy európai szintű akció keretében - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) pénteken.
A közlemény szerint a Magyarország teljes területére kiterjedő, egyhetes akció során elsősorban a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszer, valamint a segédmotorosok és a motorkerékpárosok esetében a bukósisak használatát vizsgálják a rendőrök.
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (Roadpol) "Seatbelt" (biztonsági öv) elnevezéssel hirdetett a jövő hétre fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozik - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.