Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2011. Szeptember 14. 07:13, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Fogalmuk sincs, hol lehet Kadhafi

Fogalmuk sincs, hol lehet Kadhafi

A NATO nem tudja, hol tartózkodik Moammer Kadhafi - mondta kedden Roland Lavoie kanadai ezredes, az atlanti szövetség líbiai műveleteinek szóvivője.

Lavoie a nápolyi NATO-parancsnokságon tartott sajtótájékoztatót, amelyet Brüsszelben videokonferencián élőben követhettek az újságírók. Mint elmondta, arról sincs biztos értesülés, hogy az eddigi líbiai vezető egyáltalán elhagyta-e az országot, vagy még valahol Líbiában bujkál.

Az viszont világos - folytatta a szóvivő -, hogy a Kadhafihoz hű erők egyre kisebb területen tudnak kifejteni harci tevékenységet. Közlése szerint lényegében már csak arról a Tripolitól délkeletre fekvő háromszögről van szó, amelynek a három csúcsa Szirt (a fővárostól 360 kilométerre), Bani Valid oázis (170 km), valamint Seba (400 km).

A brüsszeli NATO-főhadiszálláson Oana Lungescu, az észak-atlanti szervezet szóvivője ehhez azt tette hozzá, amit a NATO már hetek óta csaknem naponta megismétel Líbiával kapcsolatban: amíg a helyzet szükségessé teszi, a NATO folytatja a líbiai katonai műveleteket. Pontosan nem tudják megmondani, hogy erre még meddig lesz szükség, de remélik, hogy már nem sokáig. (jv)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld

A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel

A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld

A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek

A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.

2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.