Hírek
2016. Február 14. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Fényterápia és a mozgás is segíthet a téli depresszió leküzdésében
A fényterápia, a sport és a fokozottabb társasági élet is segíthet az úgynevezett téli depresszió leküzdésében - mondta Lakatos László pszichiáter szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
A pszichiáter szerint a téli időszakban sokak számára jelenthet problémát a télen jelentkező levertség, amit már a tavasz beköszönte előtt lehet kezelni.
A téli depresszió tünetei általában a megváltozott életmód, táplálkozás és hangulati állapot - tette hozzá.
A fent említett fényterápia - amely lényege egy pontosan meghatározott spektrumú fény besugárzása - Magyarországon alig elérhető, viszont a mozgás és a társasági élet fokozása igen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 15:00, szombat | Életmód
Kékszalag - Módosítani kellett az útvonalat az alacsony vízállás miatt
Módosítani kellett az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny útvonalát a Balaton alacsony vízállása miatt.
2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód
Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum
Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód
Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés
A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.
