Hírek
2018. Szeptember 18. 07:08, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón

Egy felrobbant táblagép okozott pánikot a madridi metrón hétfőn - közölték a hatóságok.
A mentők tájékoztatása szerint tizenkét embert kellett ellátni a helyszínen, közülük kilencen pánikrohamot kaptak, hárman a belélegzett füsttől lettek rosszul.
Egy egyetemista diáklány táskájában robbant fel a táblagép - az első feltételezések szerint az akkumulátor túlmelegedhetett - és okozott tüzet.
A vagonban található tűzoltó készülékkel egy másik utas eloltotta a lángra kapott táskát, azonban a robbanás hangja és a füst miatt pánik alakult ki.
Több utas később újságíróknak arról számolt be, hogy nem tudták mi történt, sokan gondoltak terrortámadásra, kiabáltak, elkezdtek idegesen telefonálgatni, miközben a vagon másik végébe rohantak.
Mivel meghúzták a vészféket, a metró mintegy húsz percet vesztegelt az alagútban.
A forgalom az érintett metrószakaszon egy órára megbénult az incidens miatt.
A spanyol társadalomkutató központ (CIS) rendszeres felmérései jó ideje nem sorolják a terrorizmustól való félelmet az ország tíz fő problémája közé.
Madridban 14 évvel ezelőtt történt nemcsak a város, de az ország történetének is legsúlyosabb terrortámadása, amikor is egyszerre 11 bomba robbant fel négy különböző helyszínen, kioltva 191 ember életét, és megsebesítve több mint 1800 embert. A merényletet az al-Kaida terrorszervezet vállalta magára.
Emellett évtizedeken át lehetett tartani a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet bombamerényleteitől, amely 2011-ben jelentette be, hogy felhagy a fegyveres harccal, idén pedig végleg feloszlatta magát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.