Hírek
2015. Május 05. 08:18, kedd |
Belföld
Forrás: MTI/fotó: illusztráció
Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon

Fegyveres rablásra készült egy férfi Miskolcon, tette elkövetése előtt elfogták - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyelete kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőrök hétfőn Miskolcon, a Gömöri felüljáró alatti parkoló területén egy kapucnis fiatalemberre lettek figyelmesek, akit igazoltattak, a ruházatát átvizsgálták, melynek során az övbe tűzve egy pisztolyt vettek észre.
A külön engedély nélkül tartható sportpisztolyra (airsoftpisztolyra) vonatkozó kérdésekre ellentmondásos válaszokat adott a férfi. Az igazoltatott ujjain ragasztószalag volt, nadrágja zsebéből pedig ajtók kinyitására alkalmas úgynevezett "zárfésűk" kerültek elő.
A 18 éves tokaji lakos kihallgatásakor elismerte, hogy a nála lévő sportfegyverrel egy kisboltot akart kirabolni. Az ujjaira tekert ragasztócsíkokkal az ujjlenyomatainak hátrahagyását akarta megakadályozni, míg a melegítő alatt viselt farmernadrággal a rablás utáni menekülését kívánta elősegíteni.
A férfi ellen rablás előkészülete megalapozott gyanúja miatt indítottak nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.