Hírek
2025. Február 14. 07:35, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Erős széllel száraz, hideg levegő érkezik a hétvégén
Pénteken még borult lesz az ég, de erős széllel száraz, hideg levegő érkezik és a hétvégén csökken a felhőzet.
A csúcshőmérséklet jellemzően csak 0 Celsius-fok körül alakul és visszatérnek a kemény éjszakai fagyok is: vasárnap hajnalban a derültebb, hidegre hajlamos helyeken mínusz 10 foknál is hidegebb lehet - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken borult lesz az ég. Kezdetben az eső lesz jellemző, de ezt az északnyugatról és északkeletről áramló hideg, sarkvidéki eredetű légtömeg hatására többfelé válthatja fel havas eső, havazás.
A Dunántúlon élénk északias szelet főként az Észak-Dunántúlon nagy területen erős lökések kísérik, emellett a nap második felében északkeleten is megélénkül, majd meg is erősödik a szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken általában 1 és 6 fok között várható, de délkeleten pár fokkal melegebb is lehet.
Szombaton északnyugat és északkelet felől fokozatosan csökken a felhőzet, megszűnik a csapadék, legtovább az ország déli és középső részén fordulhat elő hózápor, gyenge havazás, arrafelé maradhatnak akár egész nap felhős körzetek is.
Az északi, északkeleti szelet a középső országrész kivételével többfelé kísérik élénk, erős lökések, ugyanakkor a nap folyamán fokozatosan veszít erejéből a légmozgás.
A minimum-hőmérséklet általában mínusz 6 és 0 fok között alakul, de a derült, szélvédett fagyzugokban hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű.
Vasárnap az időszakosan megvastagodó felhőzet mellett általában számítani lehet több-kevesebb napsütésre, de néhol hózápor, hószállingózás nem zárható ki. Az északi, északkeleti szél az Észak-Dunántúlon és északkeleten időnként megélénkülhet.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 2 fok között, a derültebb hidegre hajlamos helyeken mínusz 10 fok alatt alakulhat. A csúcsérték mínusz 2 és plusz 3 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
