Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2018. November 15. 17:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Emberkereskedelemmel is gyanúsítják az ingatlancsalási ügy egyik szereplőjét

Emberkereskedelemmel is gyanúsítják az ingatlancsalási ügy egyik szereplőjét

Emberkereskedelemmel is gyanúsítja a Budapesti Nyomozó Ügyészség annak az ingatlancsalási ügynek az egyik gyanúsítottját, amelyben tíz ember idős vagy szellemileg leépült embereket tévesztett meg

- tájékoztatta a fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-t. Ibolya Tibor közölte: 2017 elején a gyanúsított és az élettársa testvéreknek adták ki magukat, és rávettek egy 88 éves férfit, hogy vegye feleségül a nőt. Ezután családostul beköltöztek az időskorú sértett lakásába, őt pedig a lakás egy kis helyiségébe költöztették, rendszeresen elkérték a pénzét, többször erőszakkal - tudatta.

Az ügyészség a gyanúsítottat ezért személyi szabadságától megfosztott ember sérelmére, a sértett sanyargatásával, kizsákmányolás céljából elkövetett emberkereskedelem, személyi szabadság megsértése, valamint folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével is gyanúsítja.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség három gyanúsított - köztük az egyik ügyvéd - letartóztatására tett indítványt.

A budapesti nyomozó ügyészek kedden kilenc helyszínen hajtottak végre összehangolt akciót a Készenléti Rendőrség, a Terrorelhárítási Központ, valamint a Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársaival. Tíz embert - köztük négy ügyvédet - állítottak elő, hallgattak ki. A megalapozott gyanú velük szemben többrendbeli, jelentős kárt okozó, idős vagy fogyatékosságánál fogva a bűncselekmény felismerésére korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett csalás bűntette vagy kísérlete. A négy jogász esetében ügyvédi visszaélés bűntette a megalapozott gyanú.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.