Hírek
2020. December 22. 17:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a szexshopot kirabló férfit
Nem jogerősen hét év fegyházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság azt a férfit, aki késsel rabolt ki egy szexshopot novemberben a szabolcsi megyeszékhelyen - közölte a Nyíregyházi Törvényszék kedden az MTI-vel.
A törvényszék közleménye szerint a férfi november végén egy nyíregyházi szexshop eladóját késsel fenyegetve szerezte meg az üzlet aznapi - a korábban közölt 50 ezer forinttal ellentétben - 30 ezer forintos bevételét.
A december negyedike óta letartóztatásban lévő vádlott már többször volt büntetve lopás miatt. Bár a férfi beismerte tettét és megbánást tanúsított, a bíróság súlyosbító körülményként értékelte a hasonló jellegű bűncselekmények elszaporodását, valamint azt is, hogy a vádlott előre kitervelte a rablást, az elkövetés előtt többször járt a helyszínen, kívülről megfigyelte az üzletet - írták.
A hét év fegyházbüntetés mellett a férfit a Nyíregyházi Járásbíróság a közügyek gyakorlásától is eltiltotta ugyanennyi időre.
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, de a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így a bíróság döntése nem jogerős. Az ügy a Nyíregyházi Törvényszéken folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
