Hírek
2019. Február 28. 14:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a barátnőjét meggyilkoló férfit Szegeden

Emberölés miatt jogerősen tíz év börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla csütörtökön azt a szerb-magyar kettős állampolgárságú férfit, aki tavaly újév napján meggyilkolta szintén vajdasági barátnőjét.
A 2017 októberétől párkapcsolatban élő vádlott és sértett december 30-án utazott Szegedre szilveszterezni. A nő rokonának lakásában szálltak meg. December 31-én előbb ott találkoztak ismerőseikkel, majd egy szórakozóhelyre mentek.
A vádlott nagyon berúgott, és miután reggel visszamentek a szállásukra, a sértett közölte, hogy italozásai miatt szakít vele. A férfi elfogadta a lány döntését, és lefeküdtek aludni.
A még mindig ittas vádlott egy idő után felkelt, fojtogatni kezdte az ágyban fekvő, nála sokkal gyengébb lányt, majd a fejét többször a falba verte, az arcát pedig ököllel ütlegelte. A sértett rövid időn belül meghalt.
A férfi ezután megkísérelte felvágni az ereit, hogy öngyilkosságot kövessen el. Miután nem járt eredménnyel - de már órákkal a gyilkosság után -, szólt a lépcsőházban élő egyik lakónak, hogy hívja a mentőket és rendőrséget.
A harmincegy éves vádlott beismerte tettét, és az utolsó szó jogán azt mondta, bármit megtenne azért, hogy "visszacsinálja" a történteket.
Döntésével a táblabíróság helybenhagyta a Szegedi Törvényszék elsőfokú ítéletét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.