Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. December 14. 07:19, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Elfogadták a Munka törvénykönyvét

Elfogadták a Munka törvénykönyvét

Név szerinti szavazással, s az ellenzéki frakciók nemleges válaszával fogadta el a parlament az új Munka törvénykönyvét:

a jövő év júliusában hatályba lépő szabályozás erősíti a védett kor intézményét, ugyanakkor növeli a rendkívüli munkaidő éves korlátját és eltérő összegű minimálbérezést tesz lehetővé.

Az új szabályozás 2012 július 12-től váltja érdemben az 1992 óta elfogadott Munka törvénykönyvét – erre a kormánypárti képviselők az MSZP kérésére névvel is igent mondtak. A szabályozás megtartja, sőt erősíti a nyugdíj előtti védett kor intézményét: a munkáltató a határozatlan időtartamú munkaviszonyt csak akkor szüntetheti meg, ha a munkavállaló lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, illetve olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi – írja a hirado.hu.

Az új törvénykönyv továbbá évi 200 óráról 250-re emeli a rendkívüli munkaidő határát, a kollektív szerződésekben pedig maximum 300 órára ad lehetőséget. Változás az is, hogy a kabinet eltérő összegű minimálbért állapíthat meg a különböző ágazatok és munkavégzések esetében- a bérezés pedig az ágazati sajátosságokat és helyi munkaerő-piaci lehetőségeket is figyelembe veszi majd.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.