Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Április 24. 12:55, kedd | Belföld
Forrás: mti

Életfogytiglant kapott a brutális ladi gyilkos

Életfogytiglant kapott a brutális ladi gyilkos

Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Kaposvári Törvényszék nem jogerősen azt a férfit, aki 2016 januárjában brutálisan végzett ismerősével a Somogy megyei Lad községben - tájékoztatta a bíróság kedden az MTI-t.

Az írták: az 54 éves vádlott közös italozást követően egy vélt sérelem miatt támadt ismerősére. Áldozatát téglával fejbe vágta, többször fejbe rúgta, majd a fejére és a mellkasára taposott. Miután a sértett életjeleket már nem mutatott, a holttestét benzinnel leöntötte és meggyújtotta, a maradványokat elásta.

A bíróság a férfit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölésben és zaklatásban mondta ki bűnösnek. Utóbbi miatt azért marasztalták el, mert a községben lakókat megfenyegette, hogy megöli őket és gyermekeiket, felgyújtja a házaikat. A vádlott a fogva tartása alatt a büntetés-végrehajtási intézeti őreit is életveszélyesen megfenyegette. A férfi büntetéséből legkorábban harminc év után bocsátható feltételesen szabadságra.

Az elsőfokú ítéletet a vádlott tudomásul vette, a védő és az ügyész fellebbezett ellene, így az ügy a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.