Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2017. November 04. 07:37, szombat | Belföld
Forrás: 24.hu

Elcsalt ötmillió dollár adományt a Vöröskereszt

Elcsalt ötmillió dollár adományt a Vöröskereszt

A Nemzetközi Vöröskereszt pénteken elismerte, hogy a csalás és a korrupció miatt ötmillió dollár, átszámítva 1.3 milliárd forint segélynek nyoma veszett a nyugat-afrikai Ebola-járvány idején.

Az Ebola 2014 és 2016 között legkevesebb tízezer halálos áldozatot követelt, főként Libériában, Sierra Leonében és Guineában pusztított.

A Vöröskereszt genfi központja akkor összesen 100 millió dollárt utalt át a szervezet regionális egyesületeinek a megfertőzöttek megsegítéséért és a járvány megállításáért.

Csakhogy, mint most kiderült, Libériában 2.7 milliárd dollárt nyúltak le az áruk túlértékelésével, az irreálisan magas fizetésekkel és a nem létező munkások kifizetésével. Sierra Leonében a Vöröskereszt stábja egy helyi bankkal együttműködve kétmillió dollárt tett zsebre, míg Guineában körülbelül egymillió dollárnak veszett nyoma fiktív számlák miatt.

A Vöröskereszt mélyen sajnálja a történeket, és szigorúbb gazdasági szabályzatot vezet be. Mint mondták, az adományozók pénzének elcsalása minden segélyszervezet rémálma.

24.hu

Címkék: ebola, vöröskereszt

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH