Hírek
2018. Március 09. 20:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egymásra vallottak a migránsokat szállító halálkamion ügy vádlottjai
A tragédia előtti napokban a vádlottak közötti lezajlott telefonbeszélgetések lejátszásával folytatódott a 71 migráns halálát előidéző pandorfi embercsempészési ügy tárgyalása pénteken a Kecskeméti Törvényszéken.
2015. augusztus 25-én az embercsempészek egy Lajosmizsén vásárolt hűtőkamionba zsúfolva 71 külföldi állampolgárral indultak útnak, hogy illegálisan Németországba szállítsák őket. A szellőzés nélküli, túlterhelt autó utasai - közöttük nyolc nő és négy gyerek - menet közben, még magyar területen megfulladtak. A sofőr és a kísérők a tragédiát észlelve az A4-es út mentén az ausztriai Pandorf közelében hátrahagyva a halottakkal teli kamiont elmenekültek, visszautaztak Magyarországra.
A perben az ügyészség egy 14 tagú nemzetközi embercsempész bandát vádol embercsempészettel, többségük bolgár, szerb, illetve afgán illetőségű. A vádirat szerint összesen 26 bűntett terheli őket, 31 esetben hozzávetően 1200 embert juttattak nyugatra. Ebből egy vádpont a parndorfi ügy, amellyel négy embert vádolnak. Az ügyész korábban négy vádlottra életfogytig tartó, a többi embercsempészre határozott idejű fegyházbüntetést kért.
A bíróság által pénteken visszahallgatott telefonbeszélgetésekből kiderült, hogy a bűnözők kezdetben 15-20 fős csoportokat csempésztek át a határon, a kapzsiság azonban úrrá lett rajtuk, így a létszámot növelték, ez vezetett a tragédiához.
A hangfelvételre reagálva a vádlottak a bíró előtt egymást okolták a katasztrófa bekövetkeztéért. Állításuk szerint hallották ugyan a hűtőkocsi belsejéből az emberek dörömbölését, de az első számú vádlott, az afgán főnök utasítására nem álltak meg. A "főnök" ezt tagadja.
A tárgyalás március 22-én folytatódik, a bíró szerint a per még hónapokig eltarthat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
