Hírek
2020. Február 28. 07:25, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Egészségügyi ellenőrzést vezetnek be Szlovákiában a nemzetközi repülőtereken

Szlovákiában a koronavírus veszélyével összefüggésben péntektől az ország nemzetközi repülőterein egészségügyi ellenőrzésnek vetnek alá minden utast - közölte a kormány biztonsági tanácsa (BRSR) csütörtökön.
Szlovákiának hét, nemzetközi utasforgalmat lebonyolító polgári repülőtere van, közülük a legjelentősebb az éves átlagban mintegy kétmillió utast ellátó pozsonyi Stefánik repülőtér (BTS), illetve a kassai (KSC) és a poprádi (TAT) légikikötő.
A TASR szlovák közszolgálati hírügynökség jelentése szerint a kormány biztonsági tanácsa a koronavírus veszélyével összefüggésben további intézkedéseket is hozott, ezek közé tartozik, hogy a határátkelőkön szúrópróbaszerű vizsgálják majd az utasokat, illetve az egészségügyi minisztérium hatásköre alá rendelve egy vészhelyzeti csoportot is létrehoznak, amely járvány idején a szükséges intézkedések megtételével foglalkozik majd.
Szlovákiában, bár már több gyanús esetet megvizsgáltak, eddig nem mutatták ki a koronavírus jelenlétét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.