Hírek
2017. Április 25. 16:43, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Egészségre veszélyes azbesztcementből készült vízvezetékeket cseréltek le Borsodban
Fotó: illusztráció
Azbesztcementből készült ivóvízvezetékeket cseréltek ki, és újakat is lefektettek Borsod-Abaúj-Zemplén megye tizenhárom településén a Svájci-Magyar Együttműködési Program keretében, a beruházás meghaladta a két és félmilliárd forintot - hangzott el a projekt záró rendezvényén Miskolcon, kedden.
A Borsodvíz Zrt. "Az alapinfrastruktúra javítása, helyreállítása és modernizációja, valamint a környezet fejlesztése" című pályázaton nyert, ennek eredményeként megépült csaknem ötezer méter új vízvezeték, és kicseréltek több mint 70 ezer méternyi azbesztcement ivóvízvezetéket.
A mintegy 50 ezer ember "életminőségét javító" teljes projekt költsége meghaladta a 2,5 milliárd forintot, ebből 380 millió forint volt az önrész.
A beruházásnak köszönhetően jelentősen csökken a hálózati vízveszteség, és nő az üzembiztonság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
2025. November 27. 07:34, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: az otthonteremtési program eddigi eredményei imponzánsak
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
