Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2020. Május 15. 13:02, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma

Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma

Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma, 2017-hez képest 14 százalékkal kevesebb 18 és 23 év közötti tölt le illegális tartalmakat az internetről

- mondta Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatása alapján pénteken az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a jelenség leginkább a nagy sebességű internethálózattal és az olcsón hozzáférhető legális tartalmakkal magyarázható.

Közölte, a 2020 márciusában és áprilisában készített kutatás több olyan fejlődési tendenciát mutat, amelyekből egyértelműen kiderül, hogy a technológiai és üzleti modelleket érintő változások szépen lekövetik a 18 és 23 év közötti fiatalok változó igényeit.

Kitért arra is, hogy a vizsgált korosztálynál az online vásárlás mértéke és lépteke nem változott jelentősen az elmúlt egy-két évben, illetve a járvány kapcsán sem, viszont az online térben nagyon erőteljesen megjelent a tanulásra, a szórakozásra, a kapcsolattartásra és az információszerzésre való igény.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.