Hírek
2012. Május 24. 07:09, csütörtök |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Csak Ukrajnában gyógyítható Timosenko
Az ukrán parlament elutasította, hogy napirendre vegye a büntető törvénykönyv és eljárási kódexének módosítását, amely lehetővé tette volna, hogy fogvatartottak külföldön részesülhessenek orvosi kezelésben.
Jelentették ukrán hírügynökségek. A törvénymódosítás napirendbe vétele mellett mindössze 131 képviselő szavazott a jelen lévő 418-ból.
A Tarasz Csornovil független képviselő által beterjesztett módosítás előírta volna, hogy az a személy, aki bűncselekmény elkövetése után vagy az ítélet kihirdetése után olyan súlyos betegségbe esett, amely akadályozza a büntetés letöltését, mentesülhet a büntetés, illetve annak hátralévő része letöltése alól. Erről a bíróság döntött volna, csakúgy mint arról, hogy a fogvatartott életét vagy egészségét veszélyeztető betegség esetén az elítéltet Ukrajnában vagy külföldön lehet gyógykezelni.
Jaroszlav Szuhij, a kormányzó Régiók Pártja frakciójának tagja szerint a törvénymódosítási javaslat „kigúnyolja a józan észt”. Mint mondta, a fogvatartottakat állami pénzen kezelik, márpedig ha az államnak arra sincsen pénze, hogy külföldön gyógyíttasson beteg embereket, igazságtalan lenne, ha elítéltek külföldi gyógyítását fizetnék. A szavazás után a Timosenko vezette BjUT-Haza frakció nyilatkozatban közölte, hogy nem vesz részt a törvényhozás munkájában, és kivonult az ülésteremből.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
