Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2020. December 15. 13:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Beugrott a vízbe és kitörte a hattyú nyakát

Beugrott a vízbe és kitörte a hattyú nyakát

Az ügyészség egy hattyú megölése miatt vádat emelt egy férfi ellen, és azt kérte a bíróságtól, hogy tettéért ítélje végrehajtandó szabadságvesztésre - tájékoztatta a Baranya Megyei Főügyészség az MTI-t kedden.

Azt írták: a férfi idén július végén az orfűi tónál pihent a családjával. A gyermeke kacsákat etetett, a táplálék reményében két kifejlett hattyú és nyolc fióka is a család közelébe jött.

Az ittas vádlott ingerült lett, mert tartott tőle, hogy a madarak miatt nem fog tudni fürdeni, ezért beugrott a vízbe, megragadott egy fiatalabb hattyút és eltörte a nyakát.

A szabadlábon védekező férfival szemben állatkínzás vétsége miatt indult büntetőeljárás, az ügyben a Pécsi Járásbíróság hoz elsőfokú határozatot.

Címkék: hattyú, pécs, vádemelés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.