Hírek
2014. Október 22. 14:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Belvíz - Vas megyében négy településen tizenöt lakóházat fenyeget a belvíz

Vas megyében négy településen - Perenyén, Jákon, Söptén és Szombathelyen - tizenöt lakóházat fenyeget a belvíz az éjszaka hirtelen lehullott, nagy mennyiségű eső miatt - közölte honlapján szerdán a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A tájékoztatás szerint az érintett településeken homokzsákokkal védekeznek, amelyből eddig már több mint ötezret raktak le a hivatásos, önkormányzati tűzoltók.
Balogh Nikoletta, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta: a belvíz azért okoz gondokat, mert a hirtelen lehullott csapadékot az érintett településeken lévő csatornahálózat nem tudja elvezetni. Egyes mezőgazdasági területek is vannak, ahol a talaj már nem volt képes befogadni a vizet, amely a domborzati viszonyok miatt utat talál magának lakott területek felé.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.