Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2014. Szeptember 11. 06:00, csütörtök | Belföld

Baleset céges kocsival – ki fizeti a kárt?

Baleset céges kocsival – ki fizeti a kárt?

Céges kocsival történt baleset esetében kit terhel a javítási költség? Erre keresi a választ egy kérdező. Az onlinejogsebesz.hu válaszol. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:
Jó napot!

Olyan kérdésem lenne, hogy tavaly augusztusba volt egy baleset céges autóval, ami iránt a munkaadó most szeretné behajtani a kocsiban keletkezett kárt. A céges autón nem volt casco (nem tudom kötelező-e), illetve kopott téli gumival kellett használni 35 fokban. Mire kötelezhet, illetve mihez van jogom?
köszönöm

2014. 06. 26.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az Ön által okozott kár megtérítésére lehet kötelezni, a kérdés az, hogy ebben a kárban milyen szerepe volt Önnek és mekkora a munkáltató felelőssége. A leírtak alapján feltehetőleg a kár megosztásának, vagyis, közös viselésének lehet helye, ez a közös felelősség és ennek a megoszlása azonban csak egyezséggel vagy bírói úton állapítható meg.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Nádas Gábor
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.