Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2011. Szeptember 30. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Az utolsó katonák is hazatértek

Az utolsó katonák is hazatértek

Hazatértek az utolsó magyar katonák Irakból, ezzel befejeződött a Magyar Honvédség 2003-ban kezdődött iraki szerepvállalása.

Az iraki misszió korántsem volt veszélytelen, 2004-ben 38 magyar katona sérült meg könnyebben egy öngyilkos merénylet következtében, és ugyanebben az évben halt hősi halált Nagy Richard is.

A Magyar Honvédség napjainkban három földrész 13 országában, 17 különböző misszióban egy időben mintegy ezer fővel vesz részt a nemzetközi válságkezelésben és a béke megőrzésében. A közel-keleti országból most hazatért katonák az iraki haderő szervezésével és felkészítésével foglalkoztak.

Topor István, az Összhaderőnemi Parancsnokság műveleti főnöke kijelentette: „reményeink szerint nem kell újabb békefenntartó katonákat küldeni Irakba, a politika és a belső viszonyok rendeződnek Irak területén”. (pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át

2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak

2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.

2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld

Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön

Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.