Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2017. Augusztus 03. 15:14, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Augusztus végétől érvényesek a szeptemberi helyközi bérletek

Augusztus végétől érvényesek a szeptemberi helyközi bérletek

Augusztus 28-tól érvényesek a szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozói és tanulói havi helyközi bérletek - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) csütörtökön az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a szeptemberi iskolakezdésre tekintettel döntött a tárca a szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozó és tanuló havibérletek érvényességének kiterjesztéséről.

A szeptemberi vasúti és autóbuszos dolgozói és tanulói helyközi havi bérletet 2017. augusztus 28-án nulla órától már elfogadják a GYSEV, a MÁV-START és a Volánok járatain.

Homolya Róbert közlekedéspolitikáért felelő államtitkár a közleményben kiemelte: a nyári időszakhoz képest szeptemberben ugrásszerűen megnövekednek az utazási igények, a bérletek meghosszabbított érvényességi ideje elősegíti a pénztári várakozási idő csökkentését, zökkenőmentesebbé téve az utasok kiszolgálását. Az intézkedésnek köszönhetően a dolgozók és tanulók számára kiszámíthatóbbá válik a bérletvásárlás a tanévkezdés időszakában - mutatott rá a közlekedéspolitikáért felelős államtitkár a közleményben.

Címkék: bérlet, busz, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.