Hírek
2014. Július 16. 16:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Andrássy úti tűz - Panaszt tettek a gyanúsítottak
Panaszt tett meggyanúsítása ellen az a két férfi, aki ellen közveszély gondatlan okozása miatt indult nyomozás az Andrássy úton kigyulladt ház ügyében - közölte a rendőrség honlapján szerdán délután.
Az ügyben különösen nagy vagy azt meghaladó kárt okozó gondatlan közveszély okozásával megalapozottan gyanúsított és őrizetbe vett 38 éves É. Attila és 36 éves N. János budapesti lakosok érdemi vallomást tettek, ám arról a rendőrség nem adott tájékoztatást.
A Budapesti Rendőr-főkaptányság előterjesztést tesz a két gyanúsított előzetes letartóztatásának indítványozására az ügyészségnek.
A rendőrség közölte azt is, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai szakértői szemlét tartanak a kedden kigyulladt épületben.
A rendőrség a közúti forgalmat a helyszín környékén továbbra is eltereli, a kiköltöztetett lakók vagyonbiztonságának érdekében a szükséges intézkedéseket megtette.
Papp Károly altábornagy, országos rendőrfőkapitány és Bucsek Gábor dandártábornok, Budapest rendőrfőkapitánya kedden este meglátogatta a mentési munkálatok közben megsérült rendőröket.
A helyszínről összesen 15 rendőrt vittek kórházba a mentőszolgálat munkatársai, egy rendőrt a helyszínen láttak el. A Készenléti Rendőrség 11, valamint a Budapesti Rendőr-főkapitányság 4 mentés közben füstmérgezést szenvedett munkatársát, illetve további egy, a Budapesti Rendőr-főkapitányság állományába tartozó, az ujján megsérült rendőrt az országos rendőrfőkapitány rendkívüli segélyben részesített. Az ellátásban részesített rendőrök jól vannak, mindnyájan elhagyhatták az egészségügyi intézményt.
Az Andrássy út 83-85. szám alatti négyszintes épület tetőszerkezete és harmadik emelete gyulladt ki és égett órákon át kedden délután. A ház életveszélyessé vált, ezért a lakók egyelőre nem térhetnek vissza otthonukba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
