Hírek
2011. Augusztus 07. 14:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: OrientPress
Amerikai helikoptert lőttek le a tálibok

Harmincegy amerikai és hét afgán kommandós meghalt, amikor a csapatukat szállító helikoptert tálib fegyveresek lőtték le: Afganisztánban egy nap alatt még soha nem veszített ennyi katonát az Egyesült Államok.
A helikopteren utazó katonák egy különleges haditengerészeti elitegység, a Navy Seals tagjai voltak, akiket helyi kommandósok kísértek bevetésre. A Chinook típusú helikoptert Vardak tartomány felett érte találat – s bár az Egyesült Államok vagy a NATO még nem erősítette meg, de afgán kormányzati hivatalnokok és a lázadók egybehangzóan állítják, hogy a tettesek tálibok voltak. A helikopter egyébként éppen egy hadműveletből tért vissza, ahol a kommandósok azelőtt nyolc lázadót likvidáltak. Afganisztán 2001-es megszállása óta ez volt a legnagyobb, egy napon belüli embervesztesség, amivel Amerikának szembe kellett néznie – írja honlapján a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld
A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti
Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.
2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld
Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Külföld
Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább a háborút illetően
Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt pénteken.