Hírek
2011. November 22. 07:57, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A szex és az elégedettség együtt jár

Életükkel és házasságukkal is elégedettebbek voltak azok az idősebb párok, akiknek a szexuális aktivitása élénk maradt azokhoz képest, akik ritkábban adták át magukat az ilyen jellegű örömöknek.
Állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.
Az eredmény felhívja a figyelmet a 65 év felettiek szexualitásának fontosságára – idézte Adrienne Jackson kutatásvezetőt a LiveScience című ismeretterjesztő portál.
Az elemzést egy 2004-ben készült országos reprezentatív felmérés adataira alapozták. Azon 65 év feletti házasok közül, akik a felmérést megelőző 12 hónapban nem éltek szexuális életet, 40 százalék vallotta magát nagyon elégedettnek, míg azok közül, akik havonta legalább egyszer szeretkeztek, 60 százalék mondta, hogy nagyon elégedett életével. Az első csoportba tartozók 59 százaléka volt nagyon elégedett házasságával, míg az utóbbi csoportba tartozók 80 százaléka vallotta ezt.
A tanulmányt az Amerikai Gerontológiai Társaság Bostonban megrendezett éves találkozóján vasárnap ismertették a kutatók.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Nagy István: zajlik az érintett telepek teljes mentesítése és ha nem lesz újabb fertőzés, akkor heteken belül feloldhatják a korlátoz
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig