Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2011. November 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A sörhas vége

A sörhas vége

Hamarosan nemcsak a felülésektől lehet lapos a hasunk. Lesz csodaszer sörhas ellen? Felülés nélkül is eltűnik.

Elsősorban a férfiak örülhetnek majd annak az új szernek, aminek tesztelése javában zajlik – még most is – Nagy-Britanniában. Az Adipotid névre keresztelt csodaszer ugyanis mindössze néhány hét leforgása alatt szinte teljesen eltünteti a sörpocakot, annak köszönhetően, hogy gátolja a zsírsejtek vérellátását – írta meg a Hír24.

A szigetországban egyébként komoly probléma az elhízás, Európában itt él a legtöbb túlsúlyos, nem csoda, hogy az elmúlt években gombamód szaporodnak a gyors fogyást ígérő csodaszerek: ezeknek többsége az agyban fejti ki hatását és nem hogy nem hatásosak, de súlyos mellékhatásokat okoznak. Épp emiatt a közelmúltban két ilyen szert is be kellett tiltania a brit fogyasztóvédelemnek.

A tudósok szerint az Adipotid injekció más: sokkal biztonságosabb, mert nem az agyban, hanem a szervezetben fejti ki hatását. Ráadásul étvágycsökkentő, így az sem csoda, hogy 1 hónap alatt a testzsír 40%-ától megszabadította a tesztben résztvevő – egyelőre még majmokat. A tudósok a biztató eredmények miatt most azt sürgetik, hogy mihamarabb elkezdődjenek a humán kísérletek.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: sör, sörhas, tudósok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.