Hírek
2012. Július 06. 11:10, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
A nők politikai szerepvállalásáról jelentetett meg kötetet Gurmai Zita MSZP-s EP-képviselő
Miért fontos a nők politikai szerepvállalása? címmel jelentetett meg tanulmánykötetet Gurmai Zita szocialista európai parlamenti képviselő, aki az interneten elérhető kiadványt pénteken sajtótájékoztatón mutatta be, Budapesten.
A könyv az Európai Szocialista Párt brüsszeli konvenciójának keretében rendezett munkaértekezleten elhangzott előadásokat foglalja össze. Arra keresi a választ, hogyan fokozható a nők politikai részvétele. Gurmai Zita elmondta: a tanulmányok szerzői – elsősorban kelet-közép-európai gondolkodók - arra világítanak rá, hogy Európa számára előnyösebb lenne, ha több nő venne részt a döntéshozatalban. A száztíz oldalas kiadványban tanulmányok olvashatók a többi közt a horvátországi fiatal nők helyzetéről, a női politika jelentőségéről a gazdasági és a szociális kihívások tükrében, és a bosznia-hercegovinai tapasztalatokról. A képviselő honlapján (www.gurmai.hu) elérhető kötet magyar és angol nyelven olvasható. Az elektronikus könyv a Kelet-közép-európai Hálózat a Nőkért és a Nők a Valódi Esélyegyenlőségért Alapítvány gondozásában jelent meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld
Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad
Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:
2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
