Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2016. Május 27. 10:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A keddi vihar után több mint 4 ezer kárbejelentés érkezett

A kedd délutáni viharos időjárást követően több mint 4 ezer bejelentés érkezett a biztosítókhoz, a kár becsült értéke 400 millió forint - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) pénteken az MTI-vel.

A vihar elsősorban Budapesten, Pest megyében, a Dunántúlon, Bács-Kiskun megyében, Jászberény, Hatvan és Szolnok környékén okozott jelentősebb károkat.

A legtöbb bejelentés a vihar, illetve a beázások miatt történt, de gyakoriak voltak a villámcsapások miatt bekövetkezett károk, valamint a jégverés okozta sérülések is.

A biztosítók adatai szerint az év leginkább kárveszélyes időszaka az országban a május elejétől augusztus végéig tartó időszak. 2010 és 2015 között május és augusztus között több mint 885 ezer kárt rendeztek a magyarországi biztosítótársaságok, a kifizetés értéke megközelítette a 67 milliárd forintot - emlékeztetett a Mabisz.

Címkék: biztosítás, kár, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 13. 07:43, kedd | Belföld

Februárban dupla nyugdíj érkezik, és jön a 14. havi nyugdíj első részlete is

Február különösen erős hónap lesz a nyugdíjasok számára, hiszen dupla nyugdíj érkezik, megérkezik a rendes és a 13. havi nyugdíj, valamint a 14. havi nyugdíj első részlete is

2026. Január 13. 07:32, kedd | Belföld

2025-ben az előző évi rekordját is megdöntötte a turizmus

A tavalyi a hazai turizmus új rekordéve, amikor az előző évi rekordját is megdöntötte, a vendégek száma meghaladta a 20 milliót

2026. Január 13. 07:24, kedd | Belföld

Hideg idő - A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet

A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet:

2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld

Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át