Hírek
2022. Május 12. 16:07, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hirtelen beköszöntő meleg megterhelheti a szervezetet
A hirtelen beköszöntő nyári napok megterhelhetik a szervezetet - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön az MTI-nek küldött közleményében.
Az elkövetkező napokban akár 30 fokot is mutathatnak a hőmérők.
A szervezetünk még nem alkalmazkodott ehhez az időjáráshoz, ezért jobban kell figyelnünk a meleg szervezetünkre gyakorolt hatásaira. A hirtelen jött felmelegedés különösen veszélyes lehet a krónikus betegekre, az idősekre, és vigyázni kell a gyerekekre is - ismertette az NNK, megjegyezve: a nagy meleg az egészséges felnőttek szervezetét is megterhelheti.
Az NNK azt ajánlja: különösen a déli órákban mindenki keresse a hűvösebb, árnyékos helyeket, 11-15 óra között 10-15 percnél ne töltsön több időt a napon, és gondoskodjon a megfelelő folyadékfogyasztásról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 16:00, vasárnap | Életmód
A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson a kontinensek képviselői békefényt gyújtanak meg
Afrika, Amerika, Európa és Óceánia hívei Szent Ferenc békelámpása lángjával gyújtanak fényt azon az imavirrasztáson, amelyet XIV. Leó pápa vezet a Szent Péter-bazilikában szombaton hat órától.
2026. Április 12. 14:00, vasárnap | Életmód
Sikerrel visszaérkezett a Földre a NASA Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion
Sikerrel visszaérkezett a Földre az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion, négy tagú legénységgel a fedélzetén pénteken.
2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód
Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt
Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.
