Hírek
2023. Március 31. 13:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A harmadik európai színvonalú kerékpáros központ nyílik meg a Balatonnál
Újabb, európai színvonalú szolgáltatásokat kínáló kerékpáros központtal gyarapodik a Balaton térsége, a harmadikat szombaton adják át Keszthelyen.
A tavaly ősszel megnyílt füredi és földvári centrum után így válik teljessé a BalatonBike 365 projekt, amelynek keretében összesen 1,2 milliárd forintot fordítottak a Balaton térségében a kerékpáros infrastruktúra fejlesztésére.
Tar László, a Nyugat-Balatoni Turisztikai Iroda vezetője a pénteki sajtóbejáráson elmondta, Keszthely azért ideális helyszín a központ számára, mert észak-déli és kelet-nyugati irányban is két fontos nemzetközi kerékpáros útvonal halad át a városon, az egyik Ausztria, a másik Szlovénia felé. Hozzátette: a mérések alapján az elmúlt években megduplázódott a városban a bringások száma, ráadásul a benzin árának emelkedése miatt egyre többen választják a zöld turizmust, vagyis vonattal érkeznek és helyben bérelnek kerékpárt.
A 60 millió forintból készült, száz négyzetméteres BB365 Keszthely Porton hagyományos és elektromos kerékpárok is bérelhetőek - összesen több mint 50 -, de ezentúl arra is van lehetőség, hogy a bicikliket ne ugyanott adják le a kerékpárosok, mint ahol felvették. Burgyán Péter, az üzemeltető Balaton Bike Tour vezetője az MTI-nek elmondta, hogy az év kilenc hónapjában nyitva tartó központban saját kerékpárok szervizelésére, kisebb kiegészítők vásárlására is nyílik lehetőség. Ezen kívül térképeket, illetve egyéb információt lehet kapni arról, hol érdemes a környéken, kitáblázott utakon túrázni, sőt, akár vezetett túrákon lehet részt venni, vagy akár meg lehet pihenni a kávézóban.
Tar László beszélt arról is, hogy a közelmúltban közel 300 kilométeres kerékpárút-hálózatot, ezen belül 20, különböző nehézségű túraútvonalat jelöltek ki a Nyugat-Balaton térségében, így minden bringás réteg - a kisgyermekes családoktól a mountain bike-osokon át a teljesítménytúrázókig - talál az érdeklődésének megfelelő túrát. A turisztikai szakember tájékoztatása szerint az elmúlt években több mint 60 pihenőhelyet alakítottak ki, 70-nél több információs táblát helyeztek ki a környéken, a központ megnyitása pedig fontos előrelépés abban, hogy a Nyugat-Balaton az ország kerékpáros minta régiójává váljon.
Tar László a kultúra és a történelem iránt érdeklődőknek a Festetics-örökség túrákat, a mountain-bike-osoknak a Keszthelyi-hegység erdei útjait ajánlja, a természeti kincsekre kíváncsiak pedig akár a Kis-Balatonhoz is eljuthatnak két keréken.
Tavaly tavasszal elkészült a BalatonBike365 weboldal és mobiltelefonos applikáció, amelyeken keresztül közel 3000 szolgáltatásról lehet információkat találni a térségből.
Fotó: BalatonBike365
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
