Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2017. Augusztus 25. 07:34, péntek | Belföld
Forrás: mti

A cégvezetők és a pilóták keresnek a legjobban

A cégvezetők és a pilóták keresnek a legjobban

Továbbra is a cégvezetés a legjobban fizető foglalkozás Magyarországon, ugyanis a vezérigazgatók bruttó átlagbére 1 millió 447 ezer forint;

a cégvezetést és a menedzsmentet nem nézve pedig a pilóták keresik a legtöbbet, bruttó 956 ezer forintot - olvasható a pénteki Világgazdaságban.

A gazdasági napilap a fizetesek.hu szakportál augusztusi adataira hivatkozva azt írja, hogy a hivatalos átlagkeresethez a legközelebb a jelzáloghitel-specialisták állnak, az ő bruttó bérük 297 ezer forint. A szakportál 50 ezer munkavállaló béradataiból állította össze kimutatását.

A húsz legjobban fizető pozíció között mindössze négy olyan van, amely nem a cégvezetéshez vagy a menedzsmenthez köthető. Jól fizető kategória még a technika, fejlesztés (bruttó 493 ezer forint), a menedzsment (479 ezer), az információs technológia (460 ezer), valamint a telekommunikáció (405 ezer).

A lista alján a díszletépítők vannak, a szakportál szerint ők átlagosan bruttó 120 ezer forintot visznek haza. A pénztári alkalmazottak, a csaposok 150-150 ezer forintot, az úszómesterek 149 ezer forintot keresnek. A virágkötők, a postások, a szobalányok, a cipészek és a varrónők átlagbére 140 és 150 ezer forint között mozog - olvasható a Világgazdaságban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 13. 09:16, hétfő | Belföld

Kilőtt a forint a választási eredmény hírére

Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.

2026. Április 13. 07:08, hétfő | Belföld

Választás 2026 – 96,89 százalékos feldolgozottság - Tisza kétharmad

Az országos listákra leadott szavazatok 96,89 százalékos feldolgozottságánál a pártlistákra leadott szavazatok száma a következő a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint:

2026. Április 13. 07:07, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány minden magyart képviselni fog

A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén.

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.