Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Június 01. 11:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

200 milliós sikkasztás gyanúja miatt került házi őrizetbe egy jemeni férfi

200 milliós sikkasztás gyanúja miatt került házi őrizetbe egy jemeni férfi

Házi őrizetbe került egy jemeni férfi, aki a gyanú szerint több magyarországi egészségügyi kezelési központ vezetőjeként csaknem 200 millió forintot sikkasztott el

- tájékoztatta a Pécsi Törvényszék szóvivője az MTI-t pénteken. Barkaszi Attila közölte: a kényszerintézkedést különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás és folytatólagosan elkövetett számvitel rendje megsértésének megalapozott gyanúja miatt rendelte el egy hónapra a Pécsi Járásbíróság csütörtökön.

A nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított jemeni férfi 2009 és 2012 között összesen 21 magyarországi infrahang egészségügyi kezelési központot üzemeltetett érszűkületes betegek ellátására - ismertette a szóvivő.

Hozzátette: a páciensek kezeléséből származó bevételeknek csak egy részéről állítottak ki számlát, a többit nem vezették fel a könyvelésbe, így azokat eltitkolták. A gyanúsított által elsikkasztott jövedelem csaknem kétszázmillió forint volt.

A jemeni férfit nemzetközi elfogatóparancs alapján, külföldön fogták el, majd átadták a magyar hatóságoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.